Diaľnica D1

Začína v Bratislave v križovatke Pečňa s diaľnicou D2. Ďalej pokračuje severovýchodným smerom na mestá Trnava, Žilina, Poprad, Prešov, Košice. Končí na štátnej hranici s Ukrajinou na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Uzhgorod. Výstavba prvého úseku diaľnice začala v roku 1972.

Diaľnica D2

Začína na štátnej hranici s Českom, hraničným priechodom Lanžhot – Brodské. Pokračuje južne smerom Kúty, Malacky, Bratislava, až na hraničný priechod Čunovo – Rajka na štátnej hranici s Maďarskom. Výstavba prvého úseku diaľnice začala v roku 1969.

Diaľnica D3

Začína v križovatke Dolný Hričov s diaľnicou D1. Pokračuje na sever smerom na mestá Kysucké Nové Mesto a Čadca až k hraničnému priechodu Skalité na štátnej hranici s Poľskom. Výstavba prvého úseku diaľnice začala v roku 1996.

Diaľnica D4

Začína na hraničnom priechode Jarovce – Kittsee na štátnej hranici s Rakúskom. Pokračovaním smerom na obce Jarovce, Ivanka pri Dunaji a Stupava tvorí vonkajší obchvat Bratislavy. Končí opäť na štátnej hranici s Rakúskom pri bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Výstavba prvého úseku diaľnice začala v roku 1996.