Diaľničná<br/>patrola
Diaľničná
patrola
Pomáhame motoristom

Diaľničná patrola je bezplatná služba pre motoristov. Po celý rok zasahuje na kompletnej diaľničnej sieti 15 plne vybavených áut diaľničnej patroly nonstop. Poruchy, hliadky, značenie nehôd, čistenie - všetko v mene bezpečnosti a vyššieho komfortu na diaľnici.

 
 

Pomáhame motoristom

Nová služba vás sprevádza na vašej ceste a zabezpečuje váš bezpečný návrat domov. Od poruchy auta, čistenia vozovky a oddychových miest až po hliadkovanie okolia sa staráme o vaše pohodlie a bezpečné cestovanie.

 
  • pravidelne hliadkujeme
  • označíme a vyčistíme miesta nehody
  • vyriešime problémy s vašim vozidlom
  • pomôžeme s nedostatkom pohonných látok
  • kontrolujeme vozovku a jej okolie
  • čistíme odpočívadlá a plochy pre vaše pohodlie
 

  
 

 
 

Kde Diaľničná patrola zasahuje?

Diaľničná patrola je v nasadení na celej diaľničnej sieti na Slovensku 365 dní 24 hodín denne. Operatívne zasahuje spolu 15 pohotovostných áut. 
 
 
 
 

Čo obsahuje auto Diaľničnej patroly?

Auto patroly je pohotovostnou jednotkou, ktorá je schopná rýchlo zasiahnuť a riešiť technické poruchy áut, označenie nehôd, čistiť povrch vozovky a ďalšie problémy priamo na diaľnici. Vozidlá sú vybavené prenosným dopravným značením, náradím (bežné náradie motoristu, lopata, krompáč, zdvihák, ťažné lano, ...), hasiacimi prístrojmi, prostriedkami na odstraňovanie ropných produktov, kartou pomoci pre motoristov v 13 cudzích jazykoch či balíčky pre poskytnutie predlekárskej prvej pomoci.
 
 
 

Kto je tajomný muž Diaľničnej patroly?

Tento záhadný muž dokonale pozná svoj revír, má najazdených tisíce kilometrov, celoročne sa stará o diaľnicu. Diaľnicou jazdí deň aj noc, pozná úskalia ročných období, pozná aj malé odtiene diaľnice. Tento muž vie, kde mu do cesty môže skočiť drobná zver, kde má cestičky ohrozený druh. Má skúsenosti s ľuďmi a ich vrtochmi, vie poradiť s opravou, psychicky podporiť i fyzicky ochrániť... je skrátka tam, kde má byť...na diaľnici...