10 tipov ako si užiť zimu v aute

Pred tým ak udrie silná zima, zabezpečte si zopár drobností, ktoré vám vylepšia náladu a váš negatívny postoj k zimným mesiacom. Týchto pár tipov ako sa na zimu pozerať optimisticky vám pomôže naštartovať pozitívne myslenie.

1. Zabaľte si zimné nevyhnutnosti
Zabaľte si do auta nevyhnutné trvanlivé potraviny, lieky, vodotesnú baterku, tekutiny, nabíjačku na mobil, deku, ktoré vám pomôžu v prípade kalamity, keď uviaznete v aute.

 

2. Pripravte si auto do top stavu 
Doprajte autu malú generálku a okrem zimných pneumatík skontrolujte brzdy, batériu, dostatok oleja, vodu v ostrekovačoch a stierače. Počas zimy dbajte obzvlášť na dostatok paliva.

 

3. Milujte sneh 
Užívajte si zimu plnými dúškami. Každodennými pomocníkmi vám budú skladacia lopata, škrabka a metlička. Na dlhšie cesty pribaľte aj kanister s palivom a vodu do ostrekovačov.

Milujte sneh

 

4. Dajte si oblečenie dole
Pri šoférovaní neseďte v aute v plnej výbave. Znižuje vám motoriku a pozornosť. Odložte vrchné oblečenie a radšej si regulujte vykurovanie. Na dlhšie cesty si zoberte aj teplé oblečenie navyše. 

 

5. Zabezpečte si teplo
Ak ste zimomriví a nemáte vykurovanie sedadiel, zaobstarajte si vyhrievané autopoťahy, ktoré vás rozohrejú. Nezabudnite však ani na pravidelné vetranie, aby ste mali dostatok kyslíka. 

 

Ako na bezpečnú
A teplú zimu

 

6. Skúste vychytávky do auta
Aby ste sa vyhli mokrej podlahe v kufri svojho auta, vymeňte ju za gumovú. Cenovo nenáročnú vychytávku si budete pochvaľovať nielen na lyžovačke, ale i počas bežných dní.

 

7. Stiahnite si aplikáciu na cesty
Pred jazdou si v našej aplikácii Pomoc na diaľnici overte dopravnú situáciu. Ak si počas cesty neviete rady s autom, stačí jeden klik v našej aplikácii a zavoláte pomoc, ktorá vás lokalizuje a pomôže vám. 

 

8. Jazdite bezpečte
V zime vyrazte z domu skôr, aby ste stihli pripraviť auto na jazdu a v premávke nebudete spôsobovať infarkt vodičom naokolo. Pri jazde zohľadnite  počasie a možnosti svojho auta. 

 

9. Nezabudnite odpočívať
Relaxujte na odpočívadlách. V zime sa zvyšuje únava nielen horším počasím, ale aj sústredením na vedenie auta. Káva, čaj alebo teplá polievka dodajú energiu.  

Nezabudnite odpočívať

 

10. Zbaľte deti 
Naučte deti povinnostiam a uložte im starosť o svoju výbavu. Do detského autokufríka by si okrem svojho nenahraditeľného tabletu mali zbaliť aj obľúbenú hračku alebo spoločenské hry do auta.

Zbaľte deti