Deň otvorených dverí na D3 Svrčinovec - Skalité dopadol na výbornú

Úsek D3 Svrčinovec – Skalité NDS sprístupní pre motoristov už o pár dní, avšak kým sa tak stane, rozhodli sme sa každému záujemcovi ponúknuť možnosť prejsť si časť úseku na bicykli, korčuliach, kolobežke, či len tak - pešo.

Bezpečne v tuneli

 

Súčasťou úseku D3 Svrčinovec - Skalité sú aj dva jednorúrové tunely – Svrčinovec a Poľana.  Aj v rámci tejto akcie sme chceli motoristom pripomenúť, že tunel je uzavretý priestor s vlastnými pravidlami, ktoré treba dodržiavať. 

 

Zamestnanci NDS záujemcom vysvetlili, ako sa vyhnúť najčastejším chybám pri jazde v tuneli a ak sa nebodaj už nejaká nepríjemnosť stane, ako sa správne zachovať. Návštevníci mali možnosť pozrieť si záložné operátorské pracovisko v sprievode tunelového špecialistu a oboznámiť sa s vnútorným technologickým vybavením tunela. 

 

Možná bola aj obhliadka únikovej štôlne tunela, ktorá slúži ako únikový východ v prípade nehody či požiaru v tuneli.  

 

Diaľničná patrola

 

Návštevníci si taktiež mohli pozrieť auto Diaľničnej patroly, teda služby, ktorá je v cene diaľničnej známky a je k dispozícii každému motoristovi, ktorý sa ocitne na našich diaľniciach a rýchlostných cestách v núdzi.  

 

D3 pomôže ľuďom aj regiónu

 

Hlavnou funkciou tohto úseku, ako aj celej diaľnice D3, je predovšetkým prevedenie tranzitnej dopravy v severojužnom smere na trase európskeho dopravného koridoru, odľahčenie súčasnej hlavnej severo-južnej dopravnej spojnice na území Slovenska medzi hraničnými priechodmi Trstená – Šahy. Odľahčí sa tým oravský hraničný priechod Trstená s Poľskom, ako aj hraničný priechod Svrčinovec s Českom, kadiaľ prechádzajú všetky vozidlá nad 7,5 t smerujúce z Kysúc nielen do Českej, ale aj do Poľskej republiky. Odstránia sa tiež časové straty vodičov a cestujúcich, podstatne sa zlepší dopravný komfort účastníkov premávky. Zároveň sa pozitívne ovplyvní životné prostredie v blízkosti existujúcich komunikácií.

 

Dokonca, motoristom nový úsek D3 Svrčinovec – Skalité, št. hr. SK/PL skráti čas jazdy o skvelých deväť minút v porovnaní s jazdou po ceste prvej triedy.