NDS spustilo opravy komunikácií okolo privádzača D3 Kysucké Nové Mesto

Včera v noci odštartovali opravy komunikácií, ktoré boli využívané počas výstavby privádzača D3 v úseku Žilina (Brodno) - Kysucké Nové Mesto. Opravy budú pokračovať aj v najbližších týždňoch, no harmonogram prác je nastavený tak, aby sa práce dotkli dopravy len v nevyhnutnej miere. Práce preto prebiehajú najmä počas nočných hodín, skorých ranných hodín a víkendov.

Práce na privádzači D3 počas včerajšej noci vstúpili do predfinálnej etapy. Začalo frézovanie, teda odstránenie povrchu vozovky cesty I/11 v úseku od Skalky po Radolskú križovatku v jazdnom páse na Žilinu. Počas dnešnej noci (7.6.) sa odstráni starý asfalt v druhom jazdnom páse, v smere na Čadcu. Od skorých ranných hodín počas soboty a nedele (8.6. a 9. 6.) sa na danom úseku položí nový koberec. 

Práce znova začnú ďalšiu sobotu (15.6.), kedy sa položí nový asfalt na samotnej Radolskej križovatke a ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Práce opäť začnú po 4:00 ráno. 

Posledné opravné práce prebehnú v nedeľu (16.6.), kedy sa položí nový asfalt pri lokalite Skalka, tieto práce však možno zrealizovať bez zásadných dopravných obmedzení.  

Pre Národnú diaľničnú spoločnosť  je kysucká D3, vrátane dokončenia privádzača Kysucké Nové Mesto,  jednou z najvyšších priorít. Dobudovanie D3 neznamená len splnenie medzinárodných záväzkov. Dobudovanie je predovšetkým dlho očakávanou pomocou regiónu, ktorý trpí chronickými dopravnými problémami.