Križovatka Blatné je prejazdná bez obmedzení

Križovatka Blatné je od nedeľného popoludnia plne prejazdná. NDS sa podarilo nielen skrátiť dobu realizácie križovatky o jeden mesiac, ale aj skrátiť samotný proces sprejazdňovania o niekoľko dní.

Motoristi zo Senca a okolia v nedeľu 26. novembra získali plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na diaľnicu D1.

Novovybudovaná križovatka tak odbremení križovatku Senec a zabezpečí lepšie napojenie východnej časti Senca ako aj priľahlých obcí. 

 

Postupné sprejazdňovanie

 

Už vo štvrtok 23. novembra popoludní vodiči jazdili v smere z Trnavy do Bratislavy v troch jazdných pruhoch. V rovnaký deň sme spustili aj severné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu zo Senca a Blatného na Bratislavu.

 

Ostránili sa dočasné zvodidlá a namaľovalo vodorovné dopravné značenie. 

 

V predstihu bol spustený aj smer z Bratislavy do Trnavy. V troch jazdných pruhoch fungoval už v sobotu dopoludnia. V sobotu sme otvorili aj zjazd z diaľnice v smere od Bratislavy na Senec a Blatné.

 

Ako posledný sa spúšťal výjazd zo Senca a Blatného na diaľnicu v smere na Trnavu. Križovatka Blatné tak bola plne prejazdná už v nedeľu okolo poludnia.

 

 

 

Ukončenie rekonštrukcie

 

V prvej polovici budúceho roka plánujeme ešte zrekonštruovať cesty II. a III. triedy, miestne komunikácie po výstavbe a taktiež zrealizovať veľkoplošné portály na diaľnici D1.