Komplexná oprava mostu v križovatke D1 a R1

Stavebné práce budú vykonávané aj v noci, 7 dní v týždni. Najskôr budeme opravovať most v smere z Nitry do Trnavy. Práce sme rozdelili do 2 etáp, aby bol dopad na plynulosť dopravy čo najmenší. Veríme, že aj vďaka Vám sa dostane táto informácia k čo najširšej mase motoristov – pre dopravu to nebude ľahké obdobie, ale spoločne to zvládneme.

 

Ako bude vedená doprava

 

 

1. etapa 

 

Počas PRVEJ ETAPY prejde opravou vonkajšia časť mosta. Doprava na moste  ostane zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse. Uzavretý však bude pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. 

Z tohto dôvodu bude doprava z D1 smerujúca do Trnavy presmerovaná po R1 smer Nitra. V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. 

 

2. etapa

 

Počas DRUHEJ ETAPY NDS opraví vnútornú časť mosta. Motoristom budú k dispozícii už dva opravené jazdné pruhy na vonkajšej časti. Zachované ostane aj odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava.

 

 

Stavebné obdobie si vyžiada zo strany motoristov a dopravcov obozretnosť, trpezlivosť a ohľaduplnosť. Výsledkom však bude bezpečnejšia a komfortnejšia jazda a kompletne zrekonštruovaný most