Vrtká kosačka s efektívnym otáčaním

Kosenie v lete je stály a nekončiaci proces. Po pokosení celého diaľničného úseku, musíte začať znovu. Tráve rásť nerozkážete, preto je ideálnym riešením ako efektívne pokosiť, je výber spoľahlivého partnera na celý život.

Kosenie v lete je stály a nekončiaci proces. Po pokosení celého diaľničného úseku, musíte začať znovu. Tráve rásť nerozkážete, preto je ideálnym riešením ako efektívne pokosiť, je výber  spoľahlivého partnera na celý život.

 

O japonských výrobkoch sa vie, že oplývajú svojou stálosťou, funkčnosťou a dobrou cenou. Profesionálna traktorová kosačka Kubota GZD 15 LD nie je výnimkou. Má výborné otáčacie schopnosti, pretože je opatrená nulovým polomerom otáčania takzvaného Zero-Turn. Jeho kvalita je navyše posilnená najefektívnejšími žacími strojmi Glide-Cut, čo sú dva nože a zadné vyhadzovanie. Jeho dlhá životnosť je zaručená vďaka mokrej lamelovej spojke. Kosačka má dobrú výdrž vzhľadom na obsah jej 20 litrovej palivovej nádrže a 400 litrového zberného zariadenia. Obe súčasti mu slúžia predovšetkým na to, aby predĺžili dobu práce a znížili počet prestávok na kosenie. Veľmi pohodlným ovládacím prvkom je nastavenie výšky kosenia priamo z miesta sedenia šoféra. Častým problém pri kosení býva mokrá tráva, ktorá sa lepí na žacie nože. Pri tomto modely však zjednodušuje situácia čistiaci systém, ktorý pomocou jednej páky vyčistí nože bez toho, aby šofér opustil svoje miesto.       

Kosačku Kubota GZD 15LD používajú na bratislavskom stredisku údržby hlavne v mesiacoch apríl – september na kosenie trávnatých porastov. Používa sa predovšetkým na kosenie rovných plôch odpočívadiel a úprav okolia areálu.

 

Traktorová kosačka Kubota GZD 15LD

Kubota je názov japonskej firmy, ktorú v roku 1890 založil Gonshiro Kubota v Osake. Odvtedy sa podnik rozvíjal a dospel až k špičkovej úrovni svetového formátu. Základom kontinuálneho inovačného procesu je filozofie KAIZEN. KAI znamená „zmenu“ a ZEN značí „zlepšovanie“. Tento princíp sústavného zlepšovania je v rámci koncernu presadzovaný po celom svete a je súčasťou filozofie firmy KUBOTA.  Japonský koncern má niekoľko filiálok v Európe i na iných kontinentoch a jeho zásadným posolstvom je uľahčovanie práve ľuďom. O úspešnosti tejto značky svedčí aj fakt o obrate 7 miliárd Eur ročne.

 

 

Zdvihový objem                                            599 cm3

Výkon                                                            11,2kW ( 15 HP )

Počet valcov                                                 2

Palivo                                                            nafta

Riadenie a rýchlosť jazdy                            2 ručné páky

Rýchlosť  jazdy dopredu                             0 – 13,5 km/h

Rýchlosť dozadu                                          0 – 10 km/h

Celková dĺžka so zberným košom              2785 mm

Celková šírka so sekačkou                          1210 mm

Šírka rezu                                                     1067 mm

Výška rezu                                                    25 až 125 mm