AKTUALIZÁCIA: Pripravte sa na presmerovanie dopravy na úseku D1 pri Blatnom

Po ukončení prác v pravom páse diaľnice D1 pri obci Blatné, NDS pristúpi k presmerovaniu dopravy zrkadlovo do opačného smeru. Presmerovanie je nevyhnutné z dôvodu začatia realizácie prác v ľavom páse diaľnice.

Dopravu na úseku D1 v km 29,00032,000 presmerujeme z ľavého jazdného pásu, do pravého jazdného pásu (v smere z Bratislavy do Trnavy).

 

Informácia pre motoristov

 

Obmedzenia spojené s realizáciou presmerovania začnú postupne 22. júla (sobota) a budú trvať zhruba do 25. júla (utorok). 

 

V tomto čase budeme premiestňovať dočasné dopravné značenie či betónové zvodidlá. Vedenie dopravy bude miestami aj dočasne v režime 1+1 pruh. 

 

Nové vedenie dopravy

 

Po zrealizovaní presmerovania bude doprava vedená po novovybudovanej cementobetónovej vozovke v režime 2+2 pruhy s tým, že pomalý jazdný pruh bude široký 3,25 m a rýchly jazdný pruh 2,5 m.

 

Prevádzka diaľnice v tomto režime potrvá približne do konca novembra

obmedzenie križovatka Blatné

 

Prvé zlepšenie už v septembri

 

Už v septembri by sa mal odľahčiť terajší zjazd z diaľnice D1 na Senec. V tomto čase plánujeme spustiť južné vetvy križovatky Blatné, v smere z Bratislavy do Trnavy, motoristi tak z D1 cez križovatku Blatné budú môcť schádzať do Senca, respektíve Blatného a okolitých obcí.

 

Sprejazdnenie celej križovatky Blatné je plánované na december tohto roka.