Nová vozovka a mostné závery na moste v Banskej Bystrici

NDS upozorňuje na čiastočnú uzáveru R1 v Banskej Bystrici. Dôvodom je oprava vozovky a výmena mostných záverov na moste v km 163,380-163,790 v pravom jazdnom páse a v km 163,680 - 163,855 v ľavom jazdnom páse.

Obmedzenie sa týka obdobia

  • od 9.7.2023 (nedeľa) od 8.00 hod. do 17.9.2023 (nedeľa) do 18.00 hod. 

Práce budú prebiehať v troch etapách:

  • 1. etapa: Oprava vozovky vo vnútorných jazdných pruhoch v oboch jazdných smeroch (smer do Zvolena aj smer do Ružomberka/Brezna)

  • 2.etapa: Oprava vozovky vo vonkajších jazdných pruhoch a výmena mostných záverov vo vonkajších jazdných pruhoch v oboch jazdných smeroch (smer do Zvolena aj smer do Ružomberka/Brezna

  • 3. etapa: Výmena mostných záverov vo vnútorných jazdných pruhoch v oboch jazdných smeroch (smer do Zvolena aj smer do Ružomberka/Brezna)

 

Vedenie dopravy

Doprava bude vedená vo voľných jazdných pruhoch toho istého jazdného pásu podľa postupu prác.

 

Prosíme, dbajte na bezpečnosť našich pracovníkov

NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti.