Otvárame detské ihriská na diaľničných odpočívadlách

Pre všetkých motoristov cestujúcich spolu so svojimi najmenšími ratolesťami máme výbornú správu. Od pondelka 17. mája sú otvorené všetky detské ihriská na diaľničných odpočívadlách v správe našej spoločnosti.

Odpočinúť si je dôležité. Obzvlášť keď cestujete autom a veziete so sebou deti túžiace po hre a zábave. Naše odpočívadlá sú preto vybavené detskými ihriskami pre tých najmenších a fit zónami pre väčšie deti a dospelých. S príchodom teplého jarného počasia, ako aj vďaka postupnému uvoľňovaniu preventívnych protipandemických opatrení, ich opäť sprístupňujeme širokej motoristickej verejnosti.

 

Aby ste sa na našich ihriskách cítili príjemne a bezpečne, pravidelne upratujeme ich priestory, čistíme, dezinfikujeme dotykové plochy a kontrolujeme opotrebovanie zariadení jednotlivých herných zostáv. Na všetkých ihriskách a fit zónach prebehla v uplynulých dňoch hlavná ročná kontrola, pozostávajúca z vizuálnej a mechanicko-funkčnej previerky. Pomocou meracích zariadení sme premerali sklon šmýkačiek, otvory lanových sietí a ostatné priestory medzi jednotlivými komponentami detských ihrísk. Kladieme veľký dôraz na to, aby naše detské ihriská a fit zóny spĺňali všetky príslušné predpisy a boli v dobrom technickom stave.

 

Kultivované prostredie, čistota a bezpečnosť sú našou najvyššou ambíciou pre príjemný pobyt každého motoristu. Pri vstupe na každé detské ihrisko máme umiestnený prevádzkový poriadok. Dozviete sa z neho nielen to, že zvieratká na toto miesto nepatria, ale nájdete v ňom aj ďalšie užitočné informácie ako sa na detskom ihrisku správať a aké opatrenia je potrebné dodržiavať.

 

NDS na svojej diaľničnej sieti spravuje celkovo 78 odpočívadiel. Na 25 z nich sú umiestnené detské ihriská, 14 je vybavených fit zónou a na niektorých odpočívadlách sme vyčlenili aj plochy určené na venčenie domácich miláčikov. Vďaka tomu sa môže z oddychu tešiť celá rodina. Motoristom s deťmi odporúčame navštíviť napríklad ľavostranné odpočívadlá Považská Bystrica a Batizovce, na ktorých nájdete jedny z najkrajších detských ihrísk.