Pozývame vás na Deň otvorených dverí na úseku D3 Svrčinovec - Skalité

Národná diaľničná spoločnosť pripravila pre záujemcov Deň otvorených dverí na novovybudovanom úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité. Príležitosť prejsť si ešte nesprejazdnený úsek máte možnosť na bicykli, korčuliach či kolobežke, ale aj len tak – pešo.

Bezpečne v tuneli 

 

Počas dňa otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v sobotu 27. mája od 10:00 do 15:00, majú návštevníci jedinečnú príležitosť spoznať aj jeden z dvoch nových diaľničných tunelov na úseku – tunel Svrčinovec. V rámci kampane NDS Bezpečne v tuneli radi predstavíme osobité zákonitosti tunela, ako aj jazdy v ňom.

 

Prehliadka tunela

 

Z dôvodu uzavretého priestoru v tuneli hrozia väčšie riziká, preto bezpečnému prejazdu tunelom napomáhajú technické inovácie, bezpečnostné prvky a zariadenia. Všetky dôležité prvky vybavenia tunela, od svetelnej signalizácie, značenia, únikových ciest, telefónov, hasiacich zariadení až po reproduktory každému zvedavcovi ukážu šikovní tuneloví špecialisti Národnej diaľničnej spoločnosti a, samozrejme, budú pripravení zodpovedať všetky otázky.

 

Možná bude aj obhliadka únikovej štôlne tunela, ktorá slúži ako únikový východ v prípade nehody či požiaru v tuneli.  

 

Diaľničná patrola

 

Návštevníci taktiež budú mať možnosť pozrieť si auto Diaľničnej patroly, teda služby, ktorá je v cene diaľničnej známky a je k dispozícii každému motoristovi, ktorý sa ocitne na našich diaľniciach a rýchlostných cestách v núdzi.