Autom na dovolenku po Slovensku

Ak cestujete na dovolenku autom, možno ani netušíte koľko výhod taká cesta môže poskytovať. Aj napriek tomu, že nie ste ten typ cestovateľa, ktorý sa vyžíva v niekoľkohodinových cestách autom, existujú veci, na ktoré sa môžete tešiť. Zostavila som pre vás plán dobrých vecí, ktoré si pri ceste autom určite vychutnáte.

1. Odpočívadlá – oázy oddychu
Vydať sa na výlet, dovolenku či objavovanie krás, sa nemôže zaobísť bez zastávky na odpočívadlách. Načerpáte tu nielen palivo, ale občerstvíte sa tu kávou, tekutinami, či dobrým jedlom! Zastavte sa na chvíľku a tešte sa z výletu!

 

2. Na ceste sa nám nič nemôže stať
Na diaľniciach je nonstop k dispozícii Diaľničná patrola. Ak máte prepichnutú pneumatiku alebo si neviete rady s autom zavolajte bezplatnú linku 0800 100 007. Je pre vás v pohotovosti a zadarmo po celý deň! 

Diaľničná patrola

 

3. Batožina na cestu 
Na diaľniciach a cestách jazdíte bez kontrol nadváhy! Jediné obmedzenie vašej batožiny je objem vášho kufra. Odporúčame preto pribaliť i letný balíček na cesty, ktorý budete mať po ruke. Jeho nevyhnutnou súčasťou budú tekutiny, opaľovací krém, slnečné okuliare, drobnosť na jedlo a nezabudnite aj na svoje lieky! 

Batožina na cestu 

 

4. Ak máte plné zuby diaľnic, odbočte
Ak sa vám dlhá cesta v aute zunuje, ujdite z diaľnice exitom a vydajte sa netušenými smermi za dobrodružstvom. Okoreníte si svoju cestu o pár zážitkov navyše!

Ak máte plné zuby diaľnic, odbočte

 

5. Cestujte šik
Aj móda na cesty je dôležitá. Odhoďte staré handry a zadovážte si pohodlné a zároveň trendy zvršky na cestovanie. Posilníte si sebavedomie a budete mať väčšiu radosť z cesty!

Cestujte šik!

 

6. Zábava v aute
Ak máte rodinu, či beriete vnúčatá na dlhšiu cestu nezabudnite sa im postarať o zábavu. Okrem obľúbených hračiek si pripravte aj drobné hry, s ktorými prebudíte detskú pozornosť. 

 

7. Osvieženie vodou
Neustály pitný režim je dôležitý ako pre vaše telo, tak aj pre tvár. Na hydratáciu použite termálnu vodu v spreji, ktorá pomôže nielen pleti, ale aj vašej pozornosti na cestách!

 

8. Preprava miláčikov
Zoberte si svojich domácich miláčikov so sebou, v rámci cesty autom vám nekladieme podmienky v ich preprave. Na našich odpočívadlách im dodáte trochu voľnosti a pohybu.

Preprava miláčikov

 

9. Užívajte si výhľad
Pozdĺž diaľnic sa rozprestierajú nádherné prírodné panorámy a historické pamiatky. Ak nemáte čas na každú zástavku, doprajte si výhľad na našu históriu z diaľnice.

 

10. Ste pánom vášho času
Načasovanie svojej cesty máte pevne vo svojich rukách. K výletu nepotrebujete taxi ani MHD. Nasadnete pred svojim domom do svojho auta a dopravíte sa až k vášmu cieľu!

Mapa dovolenkových atrakcií