Pár tipov na hry s deťmi v aute

Poznáte tie dlhé cesty s deťmi v aute. Všetky CD-čká sú už obohraté, hračky nestačia a tablety sú vybité. Odporúčame deti vyvenčiť na najbližšom odpočívadle, nechať ich pobehať a pohrať sa na našich ihriskách. Po tom ako zasadnete do auta, môžete skúsiť niektoré z našich tipov na hry. Uvidíte ako vám po nich krásne zaspia vyčerpaním.

Oko - Hľadaj správnu odpoveď v okolí

Oko

Dospelý povie indíciu na základe ktorej majú deti hľadať vo svojom okolí správnu odpoveď. Tá sa môže skrývať priamo v aute, ale aj vo výhľade z auta. Napr. mama povie: „Moje oko vidí niečo letiace...“a deti majú uhádnuť, že je to lietadlo nad nimi. 

TIP: Dajte možnosť aj deťom zadať úlohu.

 

 

Banán - Pomenuj autá podľa ich farby

Banán

Všetci hráči striehnu na autá v protismere. Kto uvidí prichádzať auto určitej farby rýchlo povie niečo, čo je takej istej farby. Ak prichádza žlté auto, povie napríklad: „Žltý Banán!“ Ak je prvý, získa bod. 

TIP: Dajte za nejakú farbu prémiu, alebo odoberajte body za nesprávnu odpoveď. 

 

 

Kam ideme - Uhádni cieľ cesty pomocou otázok

Kam ideme? 

Dospelý člen posádky si myslí nejaké mesto alebo miesto. Môže to byť skutočný, ale aj fiktívny cieľ cesty. Povie: „naša posádka smeruje do miesta, ktoré začína na B.“ Ostatní sa snažia uhádnuť cieľ cesty pomocou otázok, na ktoré sa dá odpovedať áno/nie.

TIP: Skúste sa pýtať vašich detí, čo vedia o vašom cieli cesty. Vedia aká rieka tam tečie?

 

 

Slovná reťaz - Zopakuj a pridaj nové slová

Slovná reťaz

Je to jednoduchá hra, ktorá cvičí pamäť. Prvý povie slovo, druhý slovo zopakuje a pridá svoje. Tretí zopakuje prvé dve a pridá svoje. A tak ďalej. Až kým niekto reťaz neroztrhne. 

TIP: Hrajte to spolu ako družstvo. Skúste spoločnými silami natiahnuť rekordne dlhú reťaz. Podarí sa vám 30 slov?