Nové mostné závery na R1 pri Nitre

NDS upozorňuje vodičov na čiastočnú uzáveru rýchlostnej cesty R1 v úseku mosta Estakáda Veľké Zálužie - pravý most v km cca 31,500-32,500 medzi križovatkami Báb - Nitra-Západ v pravom jazdnom páse. Dôvodom je oprava a výmena mostných záverov.

Obmedzenie sa týka obdobia

  • od 1.10.2022 (sobota) od 8.00 hod. do 13.11.2022 (nedeľa) do 18.00 hod.

Stavebné práce budú prebiehať v dvoch etapách:

  • Počas 1.etapy budú práce prebiehať v  pravom jazdnom pruhu a v odstavnom pruhu súčasne v pravom jazdnom páse.
  • Počas 2.etapy budú práce prebiehať v ľavom jazdnom pruhu v pravom jazdnom páse.

Vedenie dopravy

  • 1. etapa: Ľavý jazdný pruh pravého jazdného pásu v smere na Nitru bude presmerovaný prejazdom cez stredný deliaci pás v km cca 31,550 a 32,250 a pravý jazdný pruh bude vedený popri pracovisku na moste. Doprava na moste bude vedená v režime 3+1.
  • 2. etapa: Ľavý jazdný pruh v smere na Nitru bude presmerovaný prejazdom cez stredný deliaci pás v km cca 31,550 a 32,250 a pravý jazdný pruh pravého jazdného pásu ostane priebežný, vedený popri pracovisku na moste. Doprava na moste bude vedená v režime 3+1.

 

Prosíme, dbajte na bezpečnosť našich pracovníkov

NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti.