Oprava mosta Lamač na diaľnici D2

NDS pripomína čiastočnú uzáveru diaľnice D2, ktorá začína už tento víkend. Dôvodom je rozšírenie vozovky pred mostom Lamač a následne oprava ľavého mosta.

Obmedzenie sa týka obdobia

  • od 21.5.2022 (sobota) od 8.00 hod do 1.9.2022 (štvrtok) do 18.00 hod

Počas víkendu bude prebiehať príprava a osádzanie dopravného značenia.

 

Vedenie dopravy

  • V 1. etape (od pondelka 23.5.2022) sa bude realizovať rozširovanie vozovky diaľnice D2 za mostom, obmedzené budú oba jazdné pásy. V ľavom jazdnom páse budú vedené tri jazdné pruhy nasledovne: dva jazdné pruhy v smere na Brno a jeden bude presmerovaný z pravého jazdného pásu v smere do Bratislavy cez stredný deliaci pás na ľavý most s tým, že tento pruh bude vyhradený iba pre osobné vozidlá. Ďalší jazdný pruh smerom do Bratislavy bude vedený v pravom jazdnom páse popri pracovisku.
  • V 2. etape sa bude opravovať ľavý most v smere do Brna. Počas opravy mosta v ľavom jazdnom páse bude doprava presmerovaná cez stredný deliaci pás pred a za mostom do pravého jazdného pásu, kde budú zachované dva jazdné pruhy v oboch smeroch.

 

Vo štvrtok 1.9.2022 bude prebiehať odstraňovanie dopravného značenia.

 

Do pozornosti dávame aj našu tlačovú správu , prostredníctvom ktorej sme verejnosť informovali o očakávaných obmedzeniach už v predstihu.