Dnes očakávame na diaľniciach sviatočný nápor – jazdite bezpečne

V súvislosti s nadchádzajúcimi veľkonočnými sviatkami očakávame najvyššiu dopravnú intenzitu na Zelený štvrtok popoludní a Veľkonočný pondelok. Motoristov prosíme o zvýšenie pozornosti a ohľaduplnú jazdu.  

Naše sčítače intenzít dopravy zaznamenali po minulé roky priemerný nárast vozidiel až o 30% oproti všedným dňom roka. Relevantnými dátami na porovnávanie nárastu dopravy sú čísla z roku 2019, kedy bolo pred pandemické obdobie. V roku 2019 sme na Zelený štvrtok zaznamenali zvýšený tranzit o 44% na výjazde z Bratislavy po D1. Minulý rok bol výrazne ovplyvnený pandémiou a počet vozidiel na našej infraštruktúre bol síce zvýšený, ale len o 14%. Keďže sa tento rok pred Veľkou nocou pandemické opatrenia uvoľňujú, doprava sa dozaista rozhýbe. Najväčší nápor na diaľničnej infraštruktúre, hlavne pri výjazde z Bratislavy po D1 očakávame dnes popoludní medzi 14:00 – 18:00.

 

Zvýšený nápor na diaľničnej infraštruktúre očakávame aj po sviatkoch

Nápor na diaľniciach očakávame aj na Veľkonočný pondelok, resp. v utorok po sviatkoch. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch sme v utorok po sviatkoch zaznamenali na D1 v Bratislave až o 36% vozidiel viac ako v iný všedný deň. Na ostatných diaľniciach a rýchlostných cestách po celom Slovensku sme zaregistrovali o 23 – 33% viac vozidiel.  

 

Diaľničná patrola je pripravená pomáhať aj počas Veľkej noci

Diaľničná patrola slúži všetkým motoristom od roku 2015 a predstavuje bezplatnú službu, ktorá je k dispozícií nonstop 24 hodín denne, 7 dní v týždni, kompletne vyzbrojená potrebnou výbavou. Aj počas Veľkonočných sviatkov sa v prípade núdze na diaľnici neváhajte obrátiť na Národnú diaľničnú spoločnosť a privolajte si na pomoc Diaľničnú patrolu. Buď zavolaním na bezplatné číslo 0800 100 007 alebo ešte jednoduchšie - privolaním cez mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici.