Kvapka krvi v NDS

Kvapka krvi v NDS ukázala, že diaľničiari majú extrémne zdravých zamestnancov. Pri príležitosti „Dňa darovania krvi v NDS“ hromadne darovalo krv viac ako 100 zamestnancov spoločnosti.

Zamestnanci Národnej diaľničnej spoločnosti sa spojili pre dobrú vec. V rámci projektu Zdravá firma sa zamestnanci NDS mohli zapojiť do dobročinnej akcie a darovať krv priamo na pracovisku. Akcia so sloganom "Jeden môže zachrániť troch" nenechala zamestnancov chladných - zúčastnila sa jej viac ako stovka pracovníkov našej spoločnosti. 

 

"Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa do akcie zapojili. Verím, že aj naša kvapka krvi pomôže ľuďom, ktorí to potrebujú," vyhlásil generálny riaditeľ NDS Ján Ďurišin. 

 

Každý rok

 

Takáto akcia sa v NDS konala prvýkrát, avšak plánujeme z nej spraviť dobrý zvyk. Hromadné darovanie krvi v NDS by sme radi opakovali každý rok.  

 

Extrémne zdraví zamestnanci

 

Krv zamestnancom NDS odoberala mobilná odberová jednotka ústavu klinickej hematológie a transfuziológie Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok. Prednosta ústavu Juraj Mitura označil darcov krvi v NDS za extrémne zdravú skupinu. „Som nadšený, radi prídeme aj nabudúce. Kvalitou zdravia sa zamestnanci NDS vyrovnávajú zdravým kolektívom mužov a žien z radov vojakov a policajtov,“ vysvetlil Mitura s tým, že zvyčajne odoberajú krv príslušníkom silových zložiek. „Krv od mladých ľudí môže viesť k viditeľnej forme omladenia aj u pacientov,“ uzavrel s úsmevom prednosta ústavu  hematológie a transfuziológie ústrednej vojenskej nemocnice.