Pre jazdu po nových úsekoch D4 a R7 potrebujete diaľničnú známku

Motoristická verejnosť môže od nedele využívať nový 25,2 km dlhý úsek rýchlostnej cesty R7 od Holíc po Ketelec a časť nadväzujúcej diaľnice D4 v úseku Ketelec - Rovinka v dĺžke 4,5 km.

Obidva sú spoplatnené v zmysle dopravného značenia, čo znamená, že vodiči motorových vozidiel do 3,5 t potrebujú k ich užívaniu mať uhradenú elektronickú diaľničnú známku. Zakúpiť si ju môžu prostredníctvom internetového portálu www.eznamka.sk, mobilnej aplikácie eznamka či na obchodných miestach. Spustenie spoplatnenia pre motorové vozidlá nad 3,5 t očakávame v priebehu nasledovných mesiacov k termínu prijatia novej vyhlášky z dielne Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, o čom budeme verejnosť včas informovať.

 

Koncesionárom Zero Bypass Limited

Správcom uvedených úsekov je spoločnosť Zero Bypass Limited, ktorá bude zabezpečovať ich prevádzku počas nasledujúcich 30 rokov.

 

Nové ciele na dopravnom značení

Motoristom zároveň dávame do pozornosti aj nové názvy niektorých križovatiek a trvalého dopravného značenia a to Bratislava – juh (pôvodne Ketelec), Bratislava, Podunajské Biskupice (Rovinka), Šamorín – západ (Dunajská Lužná), Šamorín – sever (Šamorín). Rovnaký názov ako doteraz zostal len pre Holice.

 

Nové úseky D4 a R7 pomôžu v rýchlejšom a bezpečnejšom presune najmä ľuďom žijúcim na Žitnom ostrove, ale aj tranzitnej doprave.