Preverili sme detské ihriská na odpočívadlách, pribudnú aj nové

Pre všetkých motoristov cestujúcich spoločne so svojimi detskými ratolesťami máme skvelú správu. Detské ihriská na diaľničných odpočívadlách sú otvorené od začiatku apríla. Samozrejme, pred otvorením prešli detské ihriská hlavnou ročnou kontrolou, aby sme zaistili ich bezpečnú prevádzku.

Nové ihriská na odpočívadlách Prejta a Dubnica

Hlavná ročná kontrola pozostávala z vizuálnej a mechanicko-funkčnej previerky. Pomocou meracích zariadení sme premerali sklon šmýkačiek, otvory lanových sietí a ostatné priestory medzi jednotlivými komponentami detských ihrísk. NDS na svojej diaľničnej sieti spravuje celkovo 73 odpočívadiel. Na 25 z nich sú umiestnené detské ihriská, 14 je vybavených fit zónou a na niektorých odpočívadlách sme vyčlenili aj plochy určené na venčenie domácich miláčikov. Nové detské ihriská plánujeme doplniť tento rok na pravostrannom odpočívadle Prejta a ľavostrannom odpočívadle Dubnica.

 

Oplotenie chráni a vytvára bezpečný priestor na hru

Aby sme zaistili ešte vyššiu bezpečnosť návštevníkov ihrísk a zároveň posádok automobilov, okolo ihrísk osádzame oplotenie nad rámec. Oplotenie udrží deti vo vnútri ihriska a ochráni ich, zabezpečí ochranu pred vstupom zvierat, zabráni odcudzeniu, prípadne poškodeniu preliezok a vytvára úplne prirodzený priestor na bezpečnú hru detí. Oplotenie plánujeme doplniť na ihriskách ľavostranného odpočívadla Považská Bystrica, na obidvoch stranách odpočívadla Červeník a rovnako na obidvoch stranách odpočívadla Malý Šariš.

 

TOP: Odpočívadlá Batizovce a Považská Bystrica

Nezabúdajte, odpočinúť si je dôležité. Motoristom s deťmi rozhodne odporúčame navštíviť ľavostranné odpočívadlá Považská Bystrica a Batizovce, na ktorých nájdete jedny z najkrajších detských ihrísk.

detské ihrisko na odpočívadledetské ihrisko na odpočívadle