Prvá vstupná brána pre vodičov z Poľska je už otvorená

Národná diaľničná spoločnosť 13. februára otvorila informačno-predajné miesto (IPM) v Skalitom na hranici s Poľskom. Ide už o štvrté IPM v poradí, ďalšie IPM sa nachádzajú na hranici s Českou republikou v Brodskom, na hranici s Maďarskom v Čunove a na hranici s Rakúskom v Jarovciach.

Nová vstupná brána

 

Hraničné obchodné miesto na vstupe do Slovenskej republiky z Poľska sa nachádza v km 0,2 a je súčasťou úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité (úsek sprejazdnený v roku 2017). Cestujúca verejnosť tak na novom IPM môže získať základné informácie o našej krajine, jej krásach, turistike, cestnej infraštruktúre, či zakúpiť si diaľničnú e-známku. 

 

Nové IPM môžu návštevníci využiť v nepretržitej prevádzke:

 

  • denný predaj od 7:00 do 19:00
  • nočný predaj od 19:00 do 7:00

 

V priestoroch IPM nájdu motoristi wifi pripojenie, bezbariérové toalety so systémom Eurokľúč,  občerstvia sa kávou či ľahkým snackom. Okolie IPM je v exteriérovej časti prispôsobené potrebám motoristov s možnosťou odpočinku. K dispozícii je aj parkovisko.

 

Štyri IPM

 

IPM sme ako pilotný projekt spustili v roku 2013, kedy boli otvorené prevádzky v Brodskom na hraničnom priechode s Českou republikou a v Čunove na hraničnom priechode s Maďarskom. Otvorenie preukázalo ich opodstatnenie, nielen v oblasti predaja diaľničných známok, ale aj v oblasti podpory cestovného ruchu na Slovensku. V júni 2016 sme otvorili aj IPM na hranici s Rakúskom v Jarovciach.

 

IPM sú navrhnuté v jednotnom korporátnom dizajne a už na prvý pohľad pútajú pozornosť návštevníka prichádzajúceho na územie Slovenska. NDS prostredníctvom svojich prevádzok na diaľničných hraničných priechodoch reflektuje na potreby turistov, prichádzajúcich na Slovensko či už pracovne, za turistikou alebo sú to iba cudzinci prechádzajúci našim územím.

 

Podstatou a hlavným cieľom informačno-predajných miest NDS je pritiahnuť pozornosť čo najväčšieho počtu turistov o našu krajinu. IPM sú mimoriadnym členom Asociácie informačných centier Slovenska. 

 

O značke iSlovensko

 

Značka iSlovensko je značkou NDS, ktorá zastrešuje aktivity viažuce sa k službám pre motoristov a podpore cestovného ruchu v krajine. Prostredníctvom značky iSlovensko poskytuje NDS služby formou:

 

  • informačno-predajných miest
  • odpočívadiel – tu nájde motorista korporátne toalety, motoresty v korporátnom dizajne, upravené vonkajšie plochy, detské ihriská, infopointy či  archeopointy.