Púšťame sa do opravy osvetlenia na moste Lanfranconi

Národná diaľničná spoločnosť vysúťažila zhotoviteľa, ktorý sa už v polovici júla pustí do opravných prác na moste Lanfranconi. Pôjde predovšetkým o výmenu osvetlenia, zábradlia ale aj o prekrytie zrkadiel, výmenu protidotykových zábran a tiež aj osvetlenia parkovacích plôch pod mostom. Osvetlenie sa vymení aj na lávke pre peších. 

Práce si vyžiadajú aj čiastočné dopravné obmedzenie na diaľnici D2 v úseku mosta Lanfranconi. Najskôr sa začnú práce súvisiace s opravou prekrytia zrkadiel a výmenou protidotykových zábran, a to v týchto termínoch:

 

  • od 15.07.2023 (sobota) od 7:00 hod do 06.08.2023 (nedeľa) do 18:00 hod
  • od 12.08.2023 (sobota) od 7:00 hod  do 28.08.2023 (pondelok) do 18:00 hod

 

Práce na výmene osvetlenia a zábradlí začnú v auguste, o prípadných obmedzeniach budeme verejnosť informovať.

 

O moste

Most Lanfranconi, ktorý je súčasťou diaľnice D2, je prvým betónovým mostom, ktorý preklenul Dunaj v Bratislave. Most bol uvedený do prevádzky v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Pôvodne niesol názov most Lafranconi, k uvedeniu správneho pomenovania Lanfranconi došlo len pred niekoľkými rokmi. Most bol pomenovaný podľa talianskeho architekta Enea Graziosa Lanfranconiho, ktorý mapoval dunajskú vodnú cestu a zaoberal sa aj ochranou pred povodňami. Navrhol aj neorenesančnú budovu dnešného ministerstva životného prostredia.