
Diaľničiari budú v dňoch od 14. do 18. júla vykonávať údržbu tunela Bôrik. Servis sa bude týkať oboch tunelových rúr a bude prebiehať v nočných hodinách od 20:00, vždy s obnovením premávky v ranných hodinách. Údržba tunela bude spočívať napr. v čistení tunela, uskutočnia sa odborné prehliadky elektroinštalácií, servis technologických zariadení a opravy vozoviek vrátane zdrsňovania a náterov.
,,Väčšina servisných prác bude prebiehať v nočných hodinách. Nastavili sme to tak, aby sme motoristickú verejnosť v čo najmenšej miere obmedzili a v čase najnižších dopravných intenzít,“ podotkol podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ NDS Rastislav Droppa.
Počas uzávierok bude doprava v oboch smeroch presmerovaná po obchádzkovej trase od diaľničnej križovatky Mengusovce po ceste I/18 odklonom cez mesto Svit.