V Bratislave zväčšíme kapacitu na moste Lafranconi

Realizáciou zmeny v dopravnom značení zvýšime komfort jazdy motoristov. Značením vytvoríme plnohodnotný tretí jazdný pruh v smere do Mlynskej doliny. V minulosti sme takéto riešenie aplikovali v opačnom smere, do Petržalky.

Zmena trvalého dopravného značenia prinesie väčšiu priepustnosť a plynulosť dopravy na bratislavskom moste Lafranconi.

 

Tri pruhy na moste

Úprava sa zrealizuje osadením trvalých dopravných značiek a vodorovným dopravným značením sa vytvoria 3 jazdné pruhy. Priebežné pripájacie pruhy tak spojíme do tretieho jazdného pruhu. Kolóny, ku ktorým dochádza v poobedňajších hodinách na moste Lafranconi z dôvodu zaraďovania sa vozidiel idúcich od Einsteinovej smerom do Mlynskej doliny, by sa mali výrazne zmierniť. Tretí pruh bude vedený až po odbočenie smerom na Patrónku či Karlovu Ves.

 

Práce iba v noci

Zmenu dopravného značenia budeme realizovať v nočných hodinách, aby sme dopravu obmedzili v čo najnižšej možnej miere. S prácami začíname v noci z piatka (14.8.) na sobotu (15.8.) a ukončené budú v polovici budúceho týždňa.

 

Úprava výjazdu z Bratskej ulice

Dopravné parametre zlepšíme aj v mieste pripájania sa z Bratskej ulice na diaľnicu D2 smerom do Ružinova, respektíve do Žiliny. V tomto prípade vytvoríme samostatný pruh pre D2 a D1. Úprava dopravného značenia sa dotkne aj napojenia cesty I/61 od hraničného priechodu Berg na diaľnicu D2.