Mechanizmy v plnom nasadení aj pred začiatkom zimnej údržby

Aj keď zimná údržba oficiálne začína až 1. novembra, mechanizmy Národnej diaľničnej spoločnosti vyšli do terénu už posledný októbrový víkend.

Národná diaľničná spoločnosť z dôvodu mimoriadneho zhoršenia poveternostných podmienok vyslala do terénu mechanizmy zimnej údržby ešte pred jej oficiálnym začiatkom.  Päť stredísk správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest - Liptovský Mikuláš, Mengusovce, Beharovce, Zvolen a Čadca - posledný októbrový víkend zabezpečovalo výkon zimnej údržby posypom vozovky chemickými rozmrazovacími prostriedkami a pluhovaním.

 

Vo výkone bolo 33 sypačov, ktoré posypali viac ako 4 tisíc km vozoviek. Celkovo sa spotrebovalo 329,1 tony chemického posypového materiálu.  

Najviac sa zapotili strediská na severnej D1.  V Mengusovciach posypali takmer 3 tisíc km vozoviek s 209 tonami posypového materiálu, v Liptovskom Mikuláši zas 971 km vozoviek s využitím 70 ton posypového materiálu.  

 

Pripravení zasiahnuť

 

Aj mimo zimnej údržby sme teda v pohotovosti, a v prípade potreby operatívneho zásahu, pripravení kedykoľvek zaistiť techniku i personálne zabezpečenie na zaistenie zjazdnosti.