Privádzač D3 Kysucké Nové Mesto finišuje. Začínajú práce na dotknutých komunikáciách

Práce na privádzači D3 Kysucké Nové Mesto vstupujú do finálnej realizačnej fázy. Privádzač vytvorí nový vstup do mesta, zjednoduší cestu do priemyselnej zóny a odbremení Kysucké Nové Mesto od nákladnej dopravy. Takmer 1,5 kilometrový úsek zároveň predstavuje významnú súčasť kysuckej D3. V najbližších dňoch už prebehnú práce na priľahlých komunikáciách. Tie si však vyžiadajú aj dočasné obmedzenia dopravy.

Práce na privádzači D3 v úseku Žilina (Brodno) - Kysucké Nové Mesto vstupujú do predfinálnej etapy. Aktuálne štartujú opravné práce na priľahlých komunikáciách, ktoré boli počas výstavby využívané. 

Národná diaľničná spoločnosť položí nový asfaltový koberec na ceste I/11 medzi dokončovaným privádzačom a križovatkou Radoľa, na Radolskej križovatke a na ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev.

Harmonogram prác je nastavený tak, aby sa realizácia dotkla dopravy len v najnižšej možnej miere. Opravy preto budú prebiehať počas najmenej vyťažených období týždňa, teda počas nočných hodín a víkendov. Napriek tomu motoristi musia rátať aj s nevyhnutnými, dočasnými obmedzeniami. 

Opravy štartujú už vo štvrtok (6.6.) po 22:00. Prebehne frézovanie, teda odstránenie povrchu vozovky cesty I/11 v úseku od Skalky po Radolskú križovatku v jazdnom páse na Žilinu. 

Ďalšiu, piatkovú noc (7.6.), sa odstráni starý asfalt v druhom jazdnom páse, v smere na Čadcu. Počas víkendu (8.6. a 9.6.) sa položí nový asfaltový koberec. Práce začnú v sobotu aj nedeľu už po 4:00 ráno. Doprava bude počas prác operatívne riadená políciou priamo na mieste. 

Znova začnú až ďalšiu sobotu (15.6.), kedy sa položí nový asfalt na samotnej Radolskej križovatke a ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Práce opäť začnú po 4:00 ráno. 

Posledné opravné práce prebehnú v nedeľu (16.6.), kedy sa položí nový asfalt pri lokalite Skalka, tieto práce však možno zrealizovať bez zásadných dopravných obmedzení. 

Pre Národnú diaľničnú spoločnosť  je kysucká D3, vrátane dokončenia privádzača Kysucké Nové Mesto,  jednou z najvyšších priorít. Dobudovanie D3 neznamená len splnenie medzinárodných záväzkov. Dobudovanie je predovšetkým dlho očakávanou pomocou regiónu, ktorý trpí chronickými dopravnými problémami. 

Národná diaľničná spoločnosť len nedávno dosiahla ďalší míľnik v príprave D3. V zrýchlenom režime dokončila predprípravné procesy a vyhlásili verejné obstarávanie na úsek D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, II. profil. Pričom v dohľadnej dobe plánuje vyhlásiť tender na ďalšie dva úseky.