 
Husté sneženie komplikovalo dopravu
Pre nepriaznivé poveternostné podmienky a komplikovanú dopravnú situáciu počas sledovaného týždňa bolo v akcii všetkých pätnásť stredísk správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest. Technika zimnej údržby absolvovala celkom 1 151 výjazdov, najazdila 32 032 km s celkovou spotrebou nafty 39 465 litrov. Sypače použili na spravovaných úsekoch takmer 3 635 ton posypového materiálu, diaľničná patrola pomáhala pri 15 dopravných nehodách.
Najviac mechanizmov na cestách sa vystriedalo na úsekoch spravovaných štyrmi strediskami - Košice, Zvolen, Mengusovce a Liptovský Mikuláš s celkovou spotrebou posypového materiálu 2 083 ton.
Nasadenie i v Bratislave...
Kvôli snehovej nádielke bol kritickým dňom pre Bratislavu utorok 7. februára. Bratislavské stredisko správy a údržby diaľnic v tom čase vyslalo do terénu 12 sypačov, ktoré brázdili diaľnice D1, D2, D4. Celkovo bolo najazdených 2 428 km so spotrebou nafty 1 452 litrov a vysypalo sa 156 ton soli s účinnosťou do -6 °C.
Počas 24 hodín zasahovalo dohromady 29 zamestnancov zimnej údržby a dvaja dispečeri zimnej údržby. Na spravovaných úsekoch sa stali aj dve dopravné nehody. Situáciu v daný deň sa podarilo stabilizovať v dopoludňajších hodinách. Posledné sypače sa do areálu strediska vracali okolo 16 hodiny. Na druhý deň si už poveternostná situácia nevyžadovala zásah zimnej techniky.
Stredisko má v správe úseky diaľnic D1 po Senec, potom D2 po maďarské hranice a celú D4.
NONSTOP služba v zime v číslach
Zimná prevádzka trvá od 1. novembra do 31. marca a robí sa v nepretržitej 24-hodinovej prevádzke. Výjazdy mimo toto obdobie však nie sú výnimkou, tak ako to bolo aj na konci októbra minulého roka. Zimná údržba NDS od októbra do dnes celkovo poskytla výkony v týchto číslach:
| striedavo v smenách zamestnanci vo výkone | 706 | 
| striedavo v smenách technika vo výkone | 213 | 
| počet výjazdov | 11 393 | 
| najazdené km | 324 263 | 
| spotreba posypového materiálu (tony) | 33 597 | 
| spotreba nafty (litre) | 353 161 | 
 
                                                    